Wiele osób na pewnych etapach swojego życia postanawia wprowadzić zmiany, które mają ogromny wpływ na naszą przyszłość. Jedną z takich decyzji może być zmiana miejsca zamieszkania, wiążąca się ze sprzedażą poprzedniego domu i zakupem nowej nieruchomości. Niestety wiele osób sądzi, że samo podjęcie takiej decyzji to sprawa najważniejsza, a jej dalsza realizacja to już tylko czysta formalność.

Po wystawieniu ogłoszenia o sprzedaży trudno bowiem w wielu przypadkach oczekiwać, że momentalnie spotka się ono z gigantycznym zainteresowaniem i wręcz doprowadzi do licytacji, przekraczając nasze oczekiwania co do ceny. Zanim na poważnie postanowimy sprzedać dom lub mieszkanie, zadbajmy o to, aby nasze oferta okazała się atrakcyjna dla jak największej grupy potencjalnych odbiorców. Kilka prostych zasad powinno w tym pomóc.

Zadbaj o czystość sprzedawanego lokalu

Trudno w to uwierzyć, jednak większość mieszkań wystawionych na sprzedaż jest zaniedbana, a sprzedający nie dbają o to, aby zachować przynajmniej pozory czystości. Trudno jednak pouczać ludzi, którzy zamieszkując daną nieruchomość nie potrafią o nią dbać. Musimy jednak pamiętać, aby samemu uniknąć takiego postrzegania. Wszystkie miejsca, na które klient może zwrócić uwagę, powinny być idealnie czyste.

Na półkach nie powinno znajdować się zbyt dużo zbędnych przedmiotów, szczególnie w postaci osobistych pamiątek. Te mają znacznie psychologiczne i stanowią barierę dla kupującego, który w ten sposób może stwierdzić, że trudno będzie mu zamieszkać nieruchomości, która wyraźnie należy do kogoś innego. Zajmowanie cudzych miejsc nie jest z pewnością komfortowe, dlatego musimy zrobić wszystko, aby odczucia były odwrotnie, a mieszkanie chętne do przyjęcia nowego właściciela.

Kilka dodatków nie zaszkodzi

Dodatki będą dekoracją i wprowadzą element katalogowego wystroju, który kojarzy się z dokonywaniem zakupu. Małym kosztem sami kupimy poduszki dekoracyjne, czy ładny zegar na ścianę, a klient dzięki temu zwróci uwagę właśnie na nie, a nie na elementy, które wcześniej ukryliśmy lub posprzątaliśmy.