Urządzając pomieszczenia w domu warto głębiej się zastanowić nad tym do czego mają one nam służyć. Szczególne ważne jest zaplanowanie salonu, kuchni, sypialni, jako podstawy naszego domu. Doskonałym pomysłem na podkreślenie funkcji danego pomieszczenia jest wyeksponowanie przedmiotów, dodatków, mebli, które zwykle się z nim kojarzą. W tym artykule przedstawię kilka pomysłów na to, jak wyeksponować wyposażenie wyposażenie w Twoich wnętrzach!

Telewizor na ścianie

Telewizor zwykle nam się kojarzy z odpoczynkiem w salonie, czemu więc nie wykorzystać tego skojarzenia i urządzić wnętrza tak, żeby wyeksponować nasz sprzęt elektroniczny? Z pomocą przychodzą nam tutaj farby strukturalne. Ich właściwości pozwalają na oddzielenie faktury jednej części ściany od drugiej. Dzięki takiemu zabiegowi możemy zrobić na głównej ścianie salonu pas za pomocą farby strukturalnej, który będzie łączył podłogę z sufitem. Taka ściana za telewizorem będzie się bardzo dobrze prezentowała. Dzięki temu nasz salon nabierze nowoczesnego i designerskiego polotu.

W sypialni

Oderwijmy się na chwilę od salonowej rzeczywistości i pójdźmy do sypialni, która jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Głównym wyposażeniem tego pomieszczenia jest oczywiście łóżko, więc to ono powinno stanowić centralny punkt tego pokoju. Urządzając sypialnię nie maluj wszystkich ścian na ten sam kolor. Ścianę, gdzie będzie zagłówek Twojego łóżka, ozdób tynkiem dekoracyjnym. Pamiętaj także o niewielkiej ilości dodatków oraz mebli. Połączenie minimalizmu z wykorzystanym tynkiem sprawi, że wyeksponujesz łóżko, a przez to od razu będzie wiadomo do czego dane pomieszczenie służy!

Inne sposoby na ekspozycję

Poza tynkiem dekoracyjnym sprawdź również inne propozycje na ekspozycję dodatków i wyposażenia. Do dyspozycji mamy również betony, farby strukturalne, cegły, cement itp. Możemy też dzięki temu akcentować więcej rzeczy! Na przykład artyści na pewno będą chcieli poświęcić jeden pokój na prywatną wystawę obrazów. Osoby pracujące w domu na pewno będą chciały w ciekawy sposób urządzić sobie domowy gabinet. Ekspozycja biurka z laptopem będzie więc doskonałym sposobem na to, żeby stworzyć doskonałą atmosferę do pracy. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy mogli lepiej skupić się na wykonywanej czynności. Ogółem warto zastosować ten sposób dekorowania wnętrz – nada on nowoczesnego polotu i zdecydowanie pokażesz się jako osoba, która doskonale zna najnowsze trendy!