Drewniany domek na działce, altanka ogrodowa czy płot, odgradzający granice posesji, albo luksusowy jacht to tylko kilka form zastosowania drewna do celów konstrukcyjnych. Budowle z drewna mają specyficzny urok. Kochamy góralskie chaty za wyjątkowy klimat. Jednak, z czego on wynika oprócz góralskiej gościnności i muzyki? Właśnie z drewnianej zabudowy z tradycjami. Dom z bali, bogato rzeźbione drewniane meble i dodatki, owcze skóry, kierpce i charakterystyczny folklor to kwintesencja atrakcyjnej nocy spędzonej u rodowitego Górala.

Przedłużona trwałość drewna

Jednak, aby drewno służyło jak najdłużej i niezmiennie cieszyło oko, musi być właściwie pielęgnowane. Drewno, podobnie jak skóra potrzebuje troski, by odwdzięczyło się pięknem i funkcjonalnością. Gdy wykonujemy samodzielnie drewniane elementy wystroju wnętrza zawsze na koniec pracy zabezpieczamy je lakierem ochronnym. Taki zabieg przedłuża trwałość pracy i chroni przed kurzem, brudem i zniszczeniem.

Parasol ochronny dla drewna

Drewno narażone na działanie czynników atmosferycznych wymaga jeszcze większej uwagi. Wystawione na ciągły wpływ trudnych warunków atmosferycznych, jak: deszczu, śniegu, wiatru, mrozu, słońca oraz zmieniającej się temperatury potrzebuje „solidnego ubrania”, by mogło przetrwać lata, bez konieczności nieustannych napraw. Takim ubraniem dla drewna jest impregnat. Zapewni on drewnu ochronę przed niszczeniem.

Możemy wybierać spośród szerokiej oferty tego typu produktów dostępnych na rynku. Wyróżniamy bejce, lakiery, lakierobejce, oleje. Wybór konkretnego produktu uzależniony jest od efektu jaki chcemy dzięki niemu osiągnąć. Pracownicy sklepów budowlanych, z pewnością pomogą w podjęciu decyzji i podzielą się fachową wiedzą. Jednak przed wizytą w sklepie zachęcamy też do odwiedzenia strony Vidaron, na której znajdziecie garść porad i inspiracji na profesjonalną ochronę Waszych drewnianych konstrukcji: https://www.vidaron.pl/poradnik/ochrona-drewna-narazonego-na-trudne-warunki-atmosferyczne.