Nasze mieszkania często wydaja się takie smutne i nieciekawe, nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie drzemią w nich możliwości. Wielokrotnie oglądając programy w których przedstawiane były rewolucje remontowe nie mogłam uwierzyć, że ze zwykłego mieszkania, niemal identyczne jak moje można stworzyć takie architektoniczne cudo. Co najciekawsze, często zmiany polegały wyłącznie na przemalowaniu kilku ścian, zmianie tapicerki kanapy i kilku foteli i dodaniu atrakcyjnych dekoracje wnętrz.

Jakie dodatki do mieszkania wybrać

Niby to wszystko takie proste, jednak gdy większość ludzi zaczyna się zastanawiać nad zmianą swojego mieszkania to do głowy nie przychodzi kompletnie nic. Zgodnie z radą najpopularniejszej projektantki wnętrz w Polsce – jeżeli nie mamy pomysłów, poszukajmy inspiracji w życiu. Wystarczy przejść się po kilkunastu sklepach meblowych, popatrzeć, zebrać kilkanaście katalogów i przejrzeć strony internetowe. Pomysłów urodzi się bez liku. Pojawi się problem urodzaju o którym nigdy byś wcześniej nie pomyślał. Nie ma sensu oczywiście decydować się na kapitalny remont. Wystarczy przemalować kila ścian i już mieszkanie wydaje się inne. Aby je dodatkowo rozświetlić warto zamontować oświetlenie punktowe. To co ma największy wpływ na zmianę wizerunku mieszkania to dekoracje wnętrz.

Jak uatrakcyjnić mieszkanie

Wcześniej mało kto doceniał niewielkie drobiazgi które w rzeczywistości maja ogromny wpływ na oblicze każdego pomieszczenia. Samo zamontowanie lustra zwiększa optycznie każde pomieszczenie w którym się znajduje. Prosty zabieg a ile przynosi korzyści. Każdy nowy element przynosi wiele zalet, powoduje że przestrzeń nie wydaje się pusta, a odpowiednie rozmieszczenie wielu dekoracji pokazuje jak bardzo dbamy o każdy szczegół. Z pozoru błahe i nic nie dające przedmioty tworzą razem dopełniająca się całość obok której nikt w stanie nie jest przejść obojętnie. Po raz kolejny okazuje się, że te najprostsze rzeczy przynoszą najwięcej korzyści. Nie trzeba zbyt wiele czasu i zaangażowania aby nawet najbardziej ponure mieszkanie zamienić w zjawiskowe pomieszczenie.