Tynki dekoracyjne nakładane na ściany sprawiają, że wygląd aranżowanego wnętrza nabierać zaczyna nowego wyrazu. Wśród dostępnych efektów znaleźć możemy takie jak perłowy połysk, imitacja metalu czy betonu. Wybór jest ogromny, zatem każdy, kto planuje odświeżenie wyglądu swoich wnętrz powinien zaznajomić się z dostępnymi rodzajami tynków.

Tynki dekoracyjne w twoim domu

Tynki dekoracyjne to doskonały sposób na urozmaicenie wyglądu ścian. Można udekorować nimi zarówno większą przestrzeń, jak i wybrany fragment powierzchni. Położenie tynku, który kontrastuje z resztą barw na ścianach pozwoli na podkreślenie wybranych detali. Ciemne tynki dekoracyjne – imitujące beton czy kamień doskonale przygaszą ostre kolory i ożywią pastelowe oraz neutralne barwy. Perłowe, połyskujące efekty pozwolą na modne i eleganckie wykończenie, które w sposób oryginalny wyróżni się spośród jednobarwnych ścian. Zastosowanie tynków dekoracyjnych jest ponadto rozwiązaniem praktycznym – dzięki położeniu tynku jesteśmy w stanie zakryć drobne nierówności na ścianach, a samo podłoże nie wymaga uprzedniego przygotowania w formie wygładzenia. Tynki tego rodzaju można nakładać zarówno na gładzie, jak i na każdy rodzaj podłoża.

 

ściana z kamienia

 

Oryginalny efekt trawertynu

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych tynków dekoracyjnych jest efekt trawertynu. To rozwiązanie nie tylko oryginalne, ale też ekologiczne. Trawertyn pozwala na osiągnięcie charakterystycznych, poziomych wzorów na gładkiej powierzchni, nazywanych wżerami. Efekt tego rodzaju jest o tyle kuszący, że odzwierciedla w sposób nadzwyczaj realistyczny rzeczywisty, naturalny kamień. Efekt trawertynu doskonale komponuje się ponadto z innymi powierzchniami – klasyczną farbą, ceramiką, szkłem, metalem, drewnem czy naturalnym kamieniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]