salon z cegłą na ścianie

Ceglane ściany we wnętrzach od dobrych kilku lat cieszą się popularnością. Co ciekawe, trend ten nie tylko nie słabnie, ale wręcz się nasila i umacnia. Nic jednak dziwnego, takie surowe akcenty są bowiem w pełni uniwersalne. Wspaniale pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, zwłaszcza loftowych, skandynawskich i minimalistycznych, jak i klasycznych. Najczęściej cegła pojawia się w salonach, gdzie stanowi wprost wymarzone tło dla mebli wypoczynkowych, kącika czytelniczego czy sprzętu grającego. Aby jednak faktycznie uzyskać designerski, ciekawy efekt, warto poznać kilka popularnych w świecie aranżacji wnętrz tricków.

Salon – cegła na ścianie

Aranżacje wnętrz, takich jak salon, to nie lada wyzwanie, nie da się bowiem ukryć, że jest to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w każdym mieszkaniu świadczące dobitnie o guście, a nawet osobowości właściciela. W tym kontekście cegła na ścianie może być dowodem na znajomość obowiązujących trendów wnętrzarskich, a także wyczucie stylu i smaku. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba jednak podjąć wiele ważnych decyzji, które będą kluczowe dla efektu końcowego. Przede wszystkim należy wybrać kolor cegły. Najbardziej oczywistą opcją jest rzecz jasna czerwień, jednak rozwiązanie takie z pewnością nie zda egzaminu w małych, ciasnych pomieszczeniach. Przy ograniczonym metrażu znacznie lepiej postawić na jakieś delikatniejsze, zgaszone odcienie, które podkreślą wystrój nie przytłaczając go przy tym. Z tych samych przyczyn, w małym salonie nie sprawdzi się duża powierzchnia pokryta cegłą. Optymalnym rozwiązaniem będą tutaj niewielkie akcenty w postaci na przykład ceglanej niszy czy fragmentu ściany.

Aranżacje salonu – cegła na ścianie

Cegła doskonale prezentuje się w połączeniu z jasnymi, neutralnymi barwami, takimi jak odcienie bieli i szarości. Chcąc jednak uniknąć zbyt surowego, ascetycznego efektu, warto zrównoważyć takie zestawienie jakimiś cieplejszymi dodatkami. W tej roli najlepiej sprawdzą się puchate dywany, miękkie sofy i fotele wyścielone poduszkami, zwiewne firanki i zasłony oraz pasujący do całości żyrandol. Jeśli chodzi o kolorystykę dodatków, to ta powinna być uzależniona od stylu, w jakim utrzymany ma być salon. W estetykę skandynawską wspaniale wpiszą się biel, krem, écru, niebieski czy beżowy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na kontrasty i uzyskać efekt bardziej zbliżony do stylu boho. W tym wypadku doskonale sprawdzi się patchworkowa sofa i fotele w jaskrawych, zróżnicowanych barwach i wzorach. Świetnym wyborem będzie też kolorowa, indyjska narzuta czy obrazy na ścianach, które jeszcze bardziej podkreślą ich surowość. Trzecią, wartą rozważenia opcją jest styl loftowy. Industrialne meble bazujące na połączeniu drewna i metalu, proste kanapy i fotele oraz, dla ocieplenia całości, miękki kobierzec shaggy wykreują oryginalną i przyjazną przestrzeń. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-pomysly-na-salon-z-cegla-na-scianie-oryginalne-aranzacje