wnętrza kuchni w stylu francuskim

Przytulny, funkcjonalny i elegancki. Tak w sporym skrócie można scharakteryzować styl francuski. Nie dziwi jego popularność w aranżowaniu kuchennych wnętrz. Miejsce przygotowywania posiłków musi być urządzone ergonomicznie. Kuchnia w wielu domach pozostaje zarazem centrum życia rodzinnego, wygodną jadalnią i wnętrzem do odpoczynku. Styl francuski sprawdza się tam wyśmienicie.

Praktyczny styl francuski w kuchni

Proste wyposażenie to fundament aranżacji w stylu francuskim. Podczas gdy kuchnie klasyczne czy rustykalne często pozostają zapełnione w każdym kącie, francuskie wnętrza przykuwają uwagę elegancką prostotą. Nie są tak surowe jak aranżacje minimalistyczne. Łączą w sobie przytulny charakter z codzienną praktycznością. Zdecydowani na styl francuski kuchni nie zapełniają ozdobnikami. Dodatki są przemyślane i jak sama nazwa wskazuje stanowią symboliczne uzupełnienie. Obraz z polem lawendy czy stary zegar na ścianie w zupełności wystarczą. W tak urządzonej kuchni nie trzeba obawiać się gromadzenia kurzu na licznych figurkach i innych ozdobnikach. Trafioną dekoracją pozostają tu natomiast przedmioty praktyczne, zastawy stołowe ustawione w kredensie, zdobione miski czy pojemniki na przyprawy.

Domowy styl francuski kuchni nie sposób opuścić

We francuskiej kuchni czas spędza się wyjątkowo przyjemnie. Zapach ziół w doniczkach zaostrza apetyt i potęguje wrażenie świeżości w pomieszczeniu. Drewniana podłoga jest przyjemna w dotyku, więc można po niej chodzić boso. Stonowane wyposażenie z bielą w roli głównej uspokaja i pozwala się zrelaksować. Masywny stół zachęca do biesiadowania i wspólnego spędzania czasu z bliskimi i zaproszonymi gośćmi. Styl francuski w kuchni obejmuje miękkie tkaniny zasłon oraz poduszek na ławach i krzesłach. Są to meble stworzone do długich posiłków i delektowania się miłym towarzystwem. Warto posadzić lawendę lub zainwestować w świece o takim zapachu. Podkreśli charakter wnętrza, ukoi nerwy i wpisze się w bezpieczną domową atmosferę. Jeżeli kuchnia ma być miejscem spotkań i relaksu, styl francuski to jeden z lepszych pomysłów na aranżację. Styl francuski bywa różnorodny, więc w aranżowaniu kuchni ma się sporą dozę samodzielności. Bezsprzecznie sprawdzą się postarzane meble o łagodnych krzywiznach i licznych zdobieniach. Ponadczasowość francuskich wnętrz wynika z zastosowania naturalnych materiałów, drewna, cegły, a niekiedy i kamienia. Nie wychodzą z mody, łatwo też połączyć je z nowocześniejszymi akcentami. Aranżacyjnej spójności sprzyjają sprzęty gospodarstwa domowego, przypominające urządzenia sprzed kilku dekad. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-pomysly-na-aranzacje-malej-kuchni-w-stylu-francuskim