W salonie zazwyczaj spędzamy większość czasu. To miejsce odpoczynku oraz spędzania czasu z rodziną i bliskimi. Salon stanowi często główne pomieszczenie w domu, a ego właściciele starają się, aby komponował się ciekawie i pasował do reszty domów. Niestety wiele osób ma problemy z dobraniem kolorystyki danego pokoju. Jednym podobają się jaskrawe kolory ścian, które przyciągają uwagę, innym podobają się natomiast kolory delikatne, stonowane, uzupełnione nielicznymi dodatkami. Oto przegląd najmodniejszych zestawień kolorów zarówno dla odważnych, jak i dla miłośników klasyki!

Biel, beż i złoto

Te trzy kolory upodobali sobie Polacy. Zazwyczaj koloru beżu widoczne są w większości mieszkań i domów. Sprawiają one w pomieszczeniu uczucie ciepła i dają komfort podczas spędzania długich chwil przed telewizorem. Ściany w takim pokoju często uzupełnione są złotymi ramami, które okalają pamiątkowe zdjęcia. Nie musi być to jednak styl nudny. Kiedy już decydujemy się na klasykę na ścianach, zadbajmy o to, aby stonowane kolory ścian uzupełnione były ciekawymi meblami. Bardzo popularne stały się krzesła w stylu czasów Ludwika XVIII. Białe, eleganckie krzesła, które obite są ciekawymi tkaninami, doskonale będą komponowały się w takim pomieszczeniu!

Zieleń, biel i szarość

To bez wątpienia kolory matki natury. To propozycja zarówno da fanów klasyki, jak i dla fanów nowoczesności. Biel na ścianach mus zostać przełamana jednak dodatkami. Warto postawić na zieloną kanapę oraz na szary dywan, gdyż ta kombinacja pięknie uzupełni nieco nudne zestawienie barw ścian. Dodatkowo zdecydować można się jeszcze na kompozycje kwiatowe lub sztuczną trawę zasianą w doniczce. To propozycja dla osób ceniących barwy matki natury. Zieleń można z powodzeniem zastąpić również innym kolorem, takim jak kanarkowa żółć lub fuksja. Tak naprawę przy bieli i szarości każdy kolor prezentuje się doskonale!

A może cegła lub beton?

Ciekawy rozwiązaniem jest również dopasowanie motywu cegły lub betonu do wybranych przez siebie kolorów. Całość może komponować się wręcz doskonale. Pamiętajmy, że kolory ścian to tak naprawdę podstawa do dalszych działań w salonie. Można w tym przypadku totalnie się zapomnieć! Wystarczy zdecydować się na jedną ścianę uzupełnioną cegłą lub betonem, aby stworzyć prawdziwe arcydzieło. Niestety takie pomysły mają co do siebie, że stosunkowo szybko wychodzą z mody i konieczne est zrobienie kolejnego remontu. Może być to jednak ciekawa inspiracja dla osób głodnych zmian, dla których remonty nie są niczym nowym! Więcej informacji znajdziecie w w poradniku przygotowanym przez firmę Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/kontrastowe-kolory-w-salonie-poznaj-najlepsze-zestawienia