NIERÓWNA POWIERZCHNIA ŚCIAN

Bardzo często przy malowaniu ścian i sufitów pojawia się problem nierówności, który może być bardzo uciążliwy. Zazwyczaj na niedoskonałości powierzchni można spotkać się w mieszkaniach w starym budownictwie, jednak nawet w nowych domach zdarzają się tego typu sytuacje. W jaki więc sposób można zamaskować owe defekty podczas malowania?

MAŁE NIERÓWNOŚCI NA ŚCIANIE

W przypadku malowania ścian i sufitów, które posiadają nierówności, kluczowym czynnikiem, który wpływa na końcowy sukces pracy jest dobór odpowiedniej farby do malowanej powierzchni. Najlepiej zdecydować się na wykorzystanie farby głębokomatowej, która odbija dużo więcej światła i dzięki temu maskuje niedoskonałości.

Natomiast jeśli celem jest jedynie odświeżenie ściany przy równoczesnym ukryciu nierówności, można zastosować podczas malowania farbę strukturalną. Nie tylko nie wymagają idealnie gładkiego podłoża, ale także idealnie pasują do ukrycia nierówności, niewielkich pęknięć czy plam. Spowodowane to jest obecnością specyfikacji w postaci zwiększonej lepkości.

 

 

DUŻE NIERÓWNOŚCI

Kiedy powierzchnia na ścianie lub suficie posiada większe uszkodzenia, trzeba zastosować bardziej angażujące środki. Wszelkie nierówności ścian można zakryć wykorzystując płytę karton gips. Da to efekt gładkości i równości. Warto również zastosować gładź gipsową z maskowaniem nierówności.

NIERÓWNE POŁĄCZENIA ŚCIAN I SUFITU

Czasem się zdarza, że połączenia ścian i sufitu są nierówne i do tego bardzo widoczne.
Malowanie nierównych ścian i sufitu na biało jest w tym wypadku najlepszym wyjściem. Zamaskuje to całkowicie nieestetyczną nieregularność. Dodatkowo można wyznaczyć przy pomocy taśmy malarskiej prostą linię na ścianie. Zrobić to można przylepiając ją w pewnej odległości od sufitu. Ten fragment może mieć różną długość, wszystko zależy od wysokości pokoju. Następnym krokiem jest malowanie ściany tym samym kolorem co sufit. Dzięki temu sprytnemu zabiegowi uzyska się optycznie idealnie równe połączenia ściany z sufitem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]