Współczesne łazienki są zdominowane przez nowoczesną stylistykę z widocznym zacięciem minimalistycznym. Pod tym względem przypominają pozostałe części domu. Urządzone w duchu harmonii, jasnych kolorów i dużej ilości wolnej przestrzeni. W łazienkach aranżujący częściej pozwalają sobie jednak na zastosowanie odważniejszych, ciemniejszych barw. Jest to wskazane zwłaszcza w pomieszczeniach uzupełnionych wnęką okienną.

Łazienki z oknem aranżacje bazujące na jasnych ścianach

Od koloru ścian w znacznym stopniu zależy odbiór całego pomieszczenia. Warto się nad nim zastanowić na spokojnie, zwłaszcza gdy do urządzenia jest mała łazienka z oknem aranżacje nie mogą być wówczas zbyt ciemne. Złamana biel połączona z brązem na jednej ze ścian to bezpieczny pomysł na takie wnętrze. Elementy drewniane na podłodze świetnie uzupełni też kolor jasnoniebieski. Ściany o niezbyt ciemnej kolorystyce są wskazane nie tylko do małych łazienek. Warto je wykorzystać także w większych pomieszczeniach, choć tam przydadzą się również wyrazistsze akcenty. Na ogół ciemniejsze lub bardziej dynamiczne barwy pojawiają się na wybranej ścianie, otaczają lustro lub podkreślają kąpielową część wnętrza. Gdy do pomalowania jest łazienka z oknem inspiracje nie są tak trudne do znalezienia. W takim pomieszczeniu generalnie jest jaśniej i przyjemniej. Nie trzeba rozświetlać go i powiększać optycznie przy użyciu najjaśniejszych odcieni na ścianie.

Łazienka z oknem inspiracje z czernią w roli głównej

Czarny nie jest kolorem kojarzonym z łazienkami, a jednak stosuje się go tam coraz chętniej. Oczywiście nie w roli barwy bazowej, ale raczej jako sposób na podkreślenie wybranego fragmentu ściany. W urządzaniu łazienki z oknem aranżacje z czarnymi elementami mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Pod warunkiem, że tak nasycony, zwracający uwagę kolor zastosowuje się z umiarem. Jedna czarna ściana w połączeniu z bielą pozostałych trzech będzie nadawała wnętrzu nietypowego, nowoczesnego charakteru. W ten sposób można wyróżnić tę, na której znajduje się okno, lustro, ewentualnie toaleta. W łazienkach czerń występuje na ogół w błyszczącej odmianie, typowej minimalistycznym aranżacjom. Matowa ściana w tym kolorze czyniłaby pomieszczenie ciemnym i nieprzyjemnym. Zamiast dodawać mu świeżości, a nawet powiększać je optycznie, stwarzałaby wrażenie ograniczonej, przytłaczającej przestrzeni. Tak wyraziste barwy zawsze należy stosować z rozwagą. Zwłaszcza w łazienkach, których powierzchnia nie jest zbyt duża. Nawet tam czarne akcenty mogą się jednak sprawdzić. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/najlepsze-kolory-scian-do-waskiej-lazienki-z-oknem