Kominek w nowoczesnym salonie może być idealnym rozwiązaniem, wbrew obiegowej opinii. Wiele osób uważa go za staroświecki, ale kominki są obecnie dostępne w wielu formach, również tych bardziej nowoczesnych. Kominek daje ciepło, ale również sprawia, że wnętrze salonu wydaje się być znacznie większe i cieplejsze. Za pomocą kominka możemy również idealnie podzielić przestrzeń, np. na część jadalno-wypoczynkową oraz na kuchnię, czy część rozrywkową np. z telewizorem.

Kominek w nowoczesnym salonie w formie biokominka

Prawdziwą nowością a jednocześnie idealnym rozwiązaniem są tzw. biokominki do salonów. To rodzaj kominka, który nie potrzebuje szybu wentylacyjnego, ani komina. Daje miłe światło oraz ciepły płomień, ale bez sadzy, czy potrzeby posiadania komina. Nie daje dymu, ani nie brudzi. Istnieje w wersjach małych, które można postawić na stole, czy komodzie oraz w formie zabudowanej. Biokominek jest energooszczędny i nie sprawia wiele kłopotu. Najczęściej jest zasilany gazem. Można zabudowywać go w ścianie w mieszkaniu lub lofcie. By go mieć nie musimy mieć domku jednorodzinnego z wybudowanym kominem. Wygląda wyjątkowo efektownie i jest znacznie mniej problematyczny niż kominek tradycyjny.

Kominek w nowoczesnym stylu

Obecnie nowoczesne kominki wykonywane tradycyjną metodą, czyli kominki na drewno, wyglądają wyjątkowo elegancko. Wyróżniają się minimalistyczną obudową, w której odchodzi się od bardziej tradycyjnych kafli. Wkład kominkowy jest przysłonięty przez dużą szybę, dzięki której możemy oglądać ogień. Stosuje się również płyty granitowe lub podobne w wyglądzie do granitu, imitujące kamień. Kominek często jest wbudowany tak, by komin był niewidoczny, z to wkład kominkowy był wyeksponowany. Przy kominie stosuje się również rozwiązania, które mają pomóc w wykorzystaniu w pełni miejsca. Montuje się półki na książki, czy bibeloty, a także wykorzystuje się powstałe wnęki, by w nich móc wykonać miejsce do przechowywania w formie szafek.
Nowoczesne kominki mają przede wszystkim za zadanie być ozdobą mieszkania lub domu, dlatego do ich budowy wykorzystuje się materiały, które będą ładnie wyglądały. Do obudowy komina wykorzystywane są płytki imitujące kamień. Wkłady kominkowe również bardzo zmieniły się na przestrzeni lat. W nowoczesnych kominkach zastosowano wkłady, które znacznie łatwiej jest czyścić z popiołu. Kominek w nowoczesnym stylu będzie pasował do wielu wnętrz, także tych bardziej tradycyjnych, ponieważ jego prosta forma wpisze się w wiele rodzajów wnętrz, także tych loftowych. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/nowoczesne-zestawienia-kolorow-scian-do-salonu-z-kominkiem