Kolor oliwkowy, chociaż efektowny i interesujący, rzadko jest przez nas doceniany. Zwłaszcza jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. O ile w modzie ma szerokie grono zwolenników, niewiele osób decyduje się na oliwkowe ściany czy meble. Dzisiaj postaramy się was przekonać, że ten odcień zieleni pozwala uzyskać naprawdę ciekawy efekt w każdym wnętrzu.

Detal ma znaczenie

Już jeden element w oliwkowym odcieniu wprowadza do wnętrza wrażenie spokoju i harmonii. W aranżacjach w stylu art-deco mogą to być welurowe fotele umieszczone po dwóch stronach stolika ze szklanym blatem. Oliwkowa sofa sprawdzi się również we wnętrzach klasycznych, gdzie stanie na tle biblioteczki wypełnionej rozmaitymi książkami. Zielony czar wprowadzą do wnętrza również łatwo dostępne tekstylne dodatki, takie jak zasłony, narzuty czy miękkie poduszki.

Oliwka na ścianie

Dzięki swojej łagodności, oliwkowy sprawdza się doskonale, jako dominujący we wnętrzu kolor ścian. Może pojawić się na wszystkich ścianach lub w połączeniu z kontrastującymi barwami. Jeśli pomalujesz oliwką trzy największe ściany, ostatnią warto pokryć farbą w ciemniejszym kolorze. W przypadku większych pomieszczeń ciekawym rozwiązaniem może okazać się… czerń. Choć kolor ten wydaje się dość przytłaczający, w połączeniu z przygaszoną zielenią nadaje wnętrzu wyjątkowej elegancji. W mniejszych przestrzeniach oliwkę warto zastosować na jednej ze ścian w kontraście do pozostałych – w jasnych odcieniach beżu, ecru lub pastelowej żółci.

Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzesz, zadbaj o to, by podkreślić wyjątkowy charakter oliwki odpowiednio dobranymi dodatkami. Zarówno jasne, jak i ciemniejszych odcienie, warto przełamać wspomnianą już czernią, a także złotem, które dodatkowo rozświetli wnętrze. Na oliwkowej sofie ułóż ozdobne poduszki ze złotą nitką, a na ścianie w kolorze khaki zawieś lustro w eleganckiej czarnej ramie. Jeśli obawiasz się ciemnych barw, rozjaśnij wnętrze akcentami bieli.

Więcej pomysłów na oliwkowe wnętrza znajdziesz tutaj: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/kolor-oliwkowy-na-scianach-3-najlepsze-inspiracje.