Biel jest kolorem uniwersalnym, pięknie komponuje się z innymi barwami oraz tworzy doskonałe tło dla różnorodnych dodatków. Niektórzy kochają biel, za jej elegancką ponadczasowość. Inni jej nie znoszą, kojarząc ją z brakiem przytulności i zimnem. I choć ostatnio biały kolor ścian kojarzy się głównie ze stylem skandynawskim, my udowadniamy, że to barwa, która sprawdzi się w każdej aranżacji. A jakie jest Wasze podejście do bieli?

Biel klasyczna

Białe ściany doskonale sprawdzą się w klasycznych aranżacjach. Na ich tle elegancko będą się prezentować skórzane meble tapicerowane oraz jadalniany drewniany stół wraz z kompletem krzeseł. Biel pozwoli wyeksponować zabytkowe meble oraz stylowe drobiazgi. Drewno i skóra to ciepłe materiały, które dają wrażenie przytulności. Nie ma więc obaw, że biały kolor będzie odbierany jako zimny.

Biel romantyczna

Biel sprawdzi się również w romantycznych kompozycjach, stanowiąc doskonałe uzupełnienie kwiatowych wzorów oraz ażurowych dodatków. Romantyczne wnętrza są wypełnione zwiewnymi tkaninami, pastelami i falbankami. Biel zrównoważy kompozycję i sprawi, że wnętrze nie będzie przesłodzone.

Biel rustykalna

Bielone ściany to nieodłączny element rustykalnego stylu. Razem z drewnianymi deskami na podłodze i ceglanymi elementami tworzą spójną całość. Na tle białych ścian dobrze prezentują się masywne drewniane meble i dekoracyjne elementy – tkaniny ozdobione ludowym motywem, wiklinowe kosze oraz tradycyjna ceramika.

Biel industrialna

Prostotę i chłód industrialnych wnętrz podkreśli biały kolor ścian. Inne kolory, które sprawdzą się w takich aranżacjach to odcienie szarości, czerń i brązy. Kolor biały tworzy intrygujące połączenia z surowymi materiałami takimi jak cegła, beton, szkło oraz stal.

Biel, jako kolor neutralny pasuje do wnętrz urządzonych w różnym stylu. W zależności od dodatków i pozostałych kolorów użytych w kompozycji, może być przytulna i ciepła lub chłodna i nieprzystępna. Więcej pomysłów na zróżnicowane użycie bieli znajdziecie na poradniku marki Śnieżka, zatytułowanym Biel w pięciu odsłonach.