W nowoczesnych wnętrzach kuchnie coraz rzadziej wyglądają jak tradycyjne pomieszczenia, służące do przygotowywania posiłków. Kuchnie otwarte na salon pełnią funkcje reprezentatywne, jednak nie tracą na swojej funkcjonalności. Dzisiaj podpowiadamy w jaki sposób urządzić nowoczesną i elegancką kuchnię.

Wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna doskonale sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, w innym wypadku niepotrzebnie zajmie przestrzeń i zdominuje ją. Wyspa w kuchniach połączonych z salonem to bardzo wygodne rozwiązanie, jednocześnie spełniające funkcję praktyczną i estetyczną. Pozwoli uporządkować przestrzeń, oddzielając część kuchenną i salon. Na wyspie najczęściej znajduje się płyta kuchenna lub zlewozmywak z baterią. Na co się zdecydować?

W przypadku płyty zyskujemy dużą przestrzeń do przygotowywania posiłków, musimy jednak zadbać o instalację okapu z wyciągiem. W przypadku zlewozmywaka często trzeba zmienić układ instalacji, jednak takie rozwiązanie daje nam nieograniczony dostęp do zlewu, co przekłada się na komfort użytkowania.

Spójna aranżacja przestrzeni

Kuchnia połączona z salonem powinna sprawiać wrażenie spójnej całości. Warto w tym celu korzystać z tych samych materiałów wykończeniowych lub takich, które się ze sobą komponują. Jednolita podłoga i kolorystyka również pozwolą uzyskać pożądany efekt, a dodatkowo optycznie powiększą przestrzeń. Na jakie kolory zdecydować się aranżując kuchnię? Wyczerpującą odpowiedź na to pytanie przygotował Magnat Farby: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/aranzacja-otwartej-kuchni.

AGD w otwartej kuchni

Wybierając sprzęt do otwartej kuchni trzeba zwracać uwagę nie tylko na funkcjonalność ale również na wygląd. Wiele osób decyduje się na AGD do zabudowy lub szuka takich, które będą komponować się z barwą blatów lub frontów mebli. Szczególną uwagę należy przyłożyć do wyboru okapu – powinien być dość cichy, by nie przeszkadzać domownikom, a jednocześnie silny, by pochłaniać wszystkie kuchenne aromaty.